Založ si blog

Aj o tom, ako som si svoje prvé runy vyrobil

Od včerajšieho dňa mi vnútorný hlas, čiže moje vyššie Ja hovorí, aby som sa čo to naučil o runách. Zase je tu asi niečo, čomu sa mám venovať, alebo priučiť, poučiť z niečoho… a to sú runy. Doteraz som len vedel že runy sú, že majú istú moc, že ich dlhú dobu ohrievali pod svojimi krídlami Kelti, starí Germáni, hoci história rún siaha oveľa ďalej. Viem o nich aj to, že tajomné runy (a možno to nie sú runy) sa nachádzajú neďaleko miesta kde žijem, na Velestúre, kde sa zberám už pekných pár rokov. Takže čo ma včera pritiahlo k runám až tak, že som si dnes vytvoril svoju prvú sadu rún?

Včera sa popri mne mihol kolega Janko a aj sa na pár minút pristavil, aby mi porozprával niekoľko hodinové „novinky“ zo sveta ezoteriky, duchovna. Je to človek, ktorý mi v priebehu pár minút dokáže na preskáčku vyrozprávať zaujímavosti, ktoré by inému trvali niekoľko hodín. Samozrejme zapamätám si začiatok, niečo zo stredu a len tuším ako prešiel ku inej téme. Preto si vždy od neho pýtam link, kde o tom čo rozpráva nájdem čo to, alebo presne to o čom hovoril, na nete. Nahodil mi video na youtube, kde nejaký mladší muž rozprával o runách. Že je to zaujímavé. Ja som si potom to video púšťal počas včerajšieho celého dňa, keď som mal chvíle času, lebo to bolo dvojdielne a malo vyše dvoch hodín. Na mňa tá prednáška pôsobila ako nejaká šou, prednášajúci vraj lekár (Našiel som na nete článok, že je to podvodník a vraj nikde v lekárskej komore nefiguruje ako lekár a že je to šarlatán. No ale bolo to napísané na plátku, o ktorom si myslím, že slušne povedané, nie sú objektívni) pretkával svoju prednášku „vtipnými“ slovnými zvratmi. No asi najvtipnejšie na tom bol jeho južný prízvuk . Proste, nezapôsobil na mňa. Už len v tom, že na začiatku povedal že nečerpá nikde z netu a že informácie má zhora. Pritom práve ten úvod o tom, ako vznikli runy (cez Boha Odina, ako sa raz zavesil dole hlavou nad oštep na medom a inými sladkosťami natretom lane a ako nakoniec, keď už už sa mal napichnúť na oštep, ukecal,a lebo skôr obmäkčil ostatných bohov aby naďalej pomáhali ľuďom. O tom tam totiž išlo.) som o pár hodín tento príbeh počul na youtube z úst istej pani, čo mala rozhovor s Jardom Grunwaldom o runách. Inokedy by ma téme o ktorú som sa zaujímal a o ktorej dôveryhodnosti som pochyboval prestala baviť a nechal by som to tak, ale runy som mal v hlave aj včera pri zaspávaní a aj dnes ráno, keď som sa túlal s Teom po sídlisku (Teo = bíglpes). Keď som prišiel domov, prehľadal som byt, kde by som našiel niečo prírodné, z čoho by som vyrobil svoje prvé runy. Dozvedel som sa že runy by sa nemali maľovať, ale vyryť. Takže prvotnú myšlienku namaľovať ich na maličké okruhliačiky od mora som zavrhol. Aj keď si myslím že si vyrobím aj také, maľované. Tu som odrazu objavil drevené kolieska, spomenul som si že kdesi v skrini by mala byť pájkovačka a ihneď som sa rozhodol že runy vypálim do dreva. No a toto je výsledok. Ešte ich musím aktivovať. Dozvedel som sa že každú runu mám vziať do ľavej dlane, z pravej dlane urobím nad ňou striešku a fúknem do štrbiny medzi dlaňami na runu. To treba urobiť s každou runou. Takže idem fúkať

qrf

Babolety . . . urpínske

17.10.2019

Znovu bol krásny deň babieho leta a voľba menšieho výletu padla na neďaleký Urpín vedľa ktorého je prilepená Banská Bystrica. Cesta naň viedla popri rozprávkovom dome. (pre nedeformovaný viac »

Babolety . . . tkané

16.10.2019

Jeseň vnímam ako krásnu, zároveň ale aj ako smutnú. Smutnú preto, lebo som letný tvor a zimu, aj keď vie byť nádherná, považujem za obdobie stagnácie. Ako keby som ustrnul, zastavil pohyb. viac »

Babolety . . . Pod Rybou

15.10.2019

Pred pár dňami som sa stal slamený vdovec a tak som sa pokúšal striasať nudy. Začal som si robiť výlety, ale len dotiaľ, pokiaľ mi vôdzka dovolí. Musel som si vziať dovolenku, aby som nemusel viac »

Indonézia / záplavy /

Silné dažde a záplavy na Madagaskare si vyžiadali najmenej 31 obetí

25.01.2020 21:55

Madagaskarský premiér Christian Ntsay situáciu označil za "národnú pohromu".

Iran

Irán varoval, že dokáže obohatiť urán na akúkoľvek úroveň

25.01.2020 21:34

Pred podpísaním jadrovej dohody vyrábal Irán urán obohatený na 20 percent. Pre výrobu jadrových zbraní je potrebné obohatenie na 90 percent.

Bulgaria Protest Water Crisis

Obyvatelia bulharského mesta Pernik protestovali proti nedostatku pitnej vody

25.01.2020 20:28

Stovky demonštrantov vyzývali vládu na prijatie naliehavých opatrení na odvrátenie humanitárnej krízy, ktorá podľa nich tomuto mestu hrozí.

Väzenie, väzni

Upratovačku odsúdili na 15 rokov za krádež hodiniek marockého kráľa

25.01.2020 19:41

Upratovačka pracovala v kráľovskej rezidencii, kde mala celkovo ukradnúť až 36 luxusných hodiniek.